Koronawirus. Książka w polskim języku migowym

zdjecie do podglądu
 Logo Pracowni Lingwistyki Migowej

Pracownia Lingwistyki Migowej działająca w ramach Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego opracowała wideo-książkę dla dzieci głuchych zatytułowaną „Koronawirus. Książka w polskim języku migowym".

 

Wideo-książka powstała w wyniku współpracy Pracowni z wydawnictwem Rise ze Stanów Zjednoczonych. W trakcie jej powstawania nad tłumaczeniem filmu na Polski Język Migowy pracowało sześciu tłumaczy: Anna Butkiewicz, Bernard Kinov, Monika Lament, Bartosz Marganiec, Marek Śmietana i Małgorzata Talipska. Wideo-książka adresowana jest do migających dzieci, ich bliskich, opiekunów, nauczycieli i wszystkich osób zainteresowanych. Historia w niej zawarta opowiada o pandemii koronawirusa. Opowieść tę zaadaptowano z tekstu Elizabeth Jenner, Kate Wilson i Nii Roberts oraz ilustracji Axela Schefflera.

Wideo książkę można obejrzeć na platformie Youtube. Jest ona dostępna tutaj.

Redakcja realizuje zadnie Portal PION.PL - działalność na rzecz dostępności informacji dla osób z niepełnosprawnościami i rozwoju redakcji, finansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, Priorytet 3. Rozwój instytucjonalny lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich. Edycja 2020.

Komentarze

Dodaj komentarz