Trwa właśnie Tydzień Misyjny

zdjecie do podglądu
Grafika promująca Tydzień Misyjny w Polsce

Dzisiaj w Polsce rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Wydarzenie to poprzedzone jest zawsze Niedzielą Misyjną, podczas której urzędujący Papież wygłasza specjalne orędzie.

 

Jest to szczególny czas solidarności w modlitwie i pomocy materialnej misjom, wspierania ludzi, którzy zdecydowali się wypełniać swoje powołanie, czynnie niosąc pomoc społecznościom dotkniętym przez kryzysy humanitarne.

W obecnej rzeczywistości, zmagamy się z nietypowymi okolicznościami, do których właśnie odniósł się wczoraj Ojciec Święty w swoim przemówieniu:

„W tym roku, naznaczonym cierpieniami i wyzwaniami spowodowanymi przez pandemię Covid-19, to misyjne pielgrzymowanie całego Kościoła trwa nadal w świetle słowa, które znajdujemy w opisie powołania proroka Izajasza: „Oto ja, poślij mnie!” (Iz 6, 8). Jest to nieustannie nowa odpowiedź na pytanie Pana: „Kogo mam posłać?” (tamże). To powołanie pochodzi z serca Boga, z Jego miłosierdzia, które rzuca wyzwanie zarówno Kościołowi, jak i ludzkości w obecnym kryzysie światowym” - zaznaczył Papież.

Światowy Dzień Misyjny został ustanowiony 14 kwietnia 1926 r. przez papieża Piusa XI i każdego roku we wszystkich diecezjach i parafiach na świecie jest obchodzony w przedostatnią niedzielę października.

Dzień ten jest również świętem patronalnym Papieskich Dzieł Misyjnych, a szczególnie Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. W Polsce Światowy Dzień Misyjny, zwany również Niedzielą Misyjną, przedłuża się na cały tydzień. W tym roku będzie obchodzony po raz 94. Odbędzie się on pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Tak właśnie Papież Franciszek zatytułował tegoroczne orędzie - czytamy na stronie Archidiecezji Lubelskiej.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 - 2030.

Komentarze

Dodaj komentarz