Telefon serdeczności wciąż działa

zdjecie do podglądu
Grafika promująca akcję telefon serdeczności

Seniorzy, którym doskwiera samotność i chcieliby z kimś porozmawiać, mogą zadzwonić na specjalną linię - Telefon Serdeczności. Po drugiej stronie słuchawki czeka rozmówca gotowy do udzielenia wsparcia.

Telefon Serdeczności stworzono, by seniorzy i seniorki nie czuli się wyizolowani podczas epidemii.

 Mogą z niego skorzystać wszyscy starsi poznaniacy, którzy martwią się pandemią, nie mają z kim porozmawiać i chcieliby podzielić się swoimi przemyśleniami, lękami, obawami.

W celu uzyskania słów wsparcia, wystarczy zadzwonić pod numer: 691 870 091.

Telefon czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 12-20. Jeden numer: 691 870 091 obsługiwany jest przez kilka osób, które pełnią dyżury. To pracownicy Zespołu Dziennych Domów Pomocy, którzy na co dzień współpracują z seniorami, znają ich problemy, są gotowi do udzielenia wsparcia i przydatnych informacji przez telefon.

Uwaga - w sytuacji, gdy senior będzie potrzebował profesjonalnej pomocy psychologicznej (interwencyjnej), pracownicy ZDDP przekażą numer do specjalistów (w ramach aktualnie dostępnej oferty) lub przekierują połączenie do CIS lub Biura Poznań Kontakt. Tam przekierowane będą również pytania dotyczące oferty miasta dla seniorów.

Seniorzy mogą w dalszym ciągu kontaktować się z pracownikami Centrum Inicjatyw Senioralnych od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, by zyskać informacje o dostępnej ofercie miasta i wsparciu osób starszych – czytamy na stronie Miasta Poznań.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 - 2030.

Komentarze

Dodaj komentarz