Edukacyjne bransolety dla niewidomych dzieci z Owińsk

zdjecie do podglądu
Branosletka pomagająca uczyć się alfabetu

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w podpoznańskich Owińskach opracowano bransoletkę pomagającą nauczyć się alfabetu jego niewidzącym i słabowidzącym podopiecznym.

 

Dla niewidomych dzieci nauczenie się alfabetu nie jest łatwym zadaniem, które zajmuje im około roku. Jednak przy pomocy specjalnej bransoletki niewidzący i niedowidzący podopieczni owińskiego ośrodka są w stanie w ciągu trzech – czterech tygodni nauczyć się kształtów wszystkich liter. Ich znajomość jest osobom niewidomym niezbędna, dzięki niej mogą między innymi podpisać się na dokumentach.

Dzieci mogą oglądać sobie bransoletkę i używać opracowaną przez nauczycieli aplikację w czasie wolnym od zajęć. Aplikacja ta wydaje polecenia typu: „znajdź A na bransoletce”, „znajdź G na bransoletce” umożliwiając dzieciom sprawną naukę. Dzięki temu, że dzieci uczą się same wzrasta ich samodzielność.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Redakcja realizuje zadnie Portal PION.PL - działalność na rzecz dostępności informacji dla osób z niepełnosprawnościami i rozwoju redakcji, finansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, Priorytet 3. Rozwój instytucjonalny lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich. Edycja 2020.

Komentarze

Dodaj komentarz