Muzyczna podróż dookoła świata

zdjecie do podglądu
Logo Fundacji Strefa Integracji

W niedzielę, 27 września 2020 r. w godzinach od 10:00 do 12:00 w Republice Rytmów przy ulicy Dąbrowskiego 17 w Poznaniu odbędą się warsztaty rytmiczno-ruchowe dla dzieci w wieku od 5 lat zatytułowane Muzyczna podróż dookoła świata.

 

Zajęcia te mają charakter integracyjny. Są one adresowane do dzieci z zespołem Downa i ich pełnosprawnych rówieśników. Warsztaty organizuje Fundacja Strefa Integracji. Uczestnicy „Muzycznej podróży dookoła świata” będą mogli poznać interesujące instrumenty pochodzące z różnych kontynentów. Będą to na przykład afrykańskie bębny - djembe, indyjskie bębny – tabla, arabskie bębny – darbuka oraz tajemnicza skrzynka - cajon. Dzieci posłuchają opowieści o historii tych instrumentów i nauczą się jak grać na nich proste i ciekawe rytmy. W trakcie wydarzenia z pewnością nie zabraknie zabaw melodycznych, rytmicznych i ruchowych. Dzieci będą słuchać, śpiewać, tańczyć i grać odkrywając przy tym świat pełen rytmów i ciekawej muzyki.

Uczestnicy wydarzenia zostaną podzieleni na dwie grupy. Zajęcia pierwszej z nich odbędą się w godzinach od 10:00 do 10:45. Druga grupa rozpocznie warsztaty o godzinie 11:00 i zakończy je o 11:45.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są mailowo na adres zapisy@strefaintegracji.org. Organizator prosi o podanie w mailu imienia i nazwiska oraz wieku dziecka.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Redakcja realizuje zadnie Portal PION.PL - działalność na rzecz dostępności informacji dla osób z niepełnosprawnościami i rozwoju redakcji, finansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, Priorytet 3. Rozwój instytucjonalny lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich. Edycja 2020.

Komentarze

Dodaj komentarz