Ferie zimowe 2021 możliwe tylko w kraju

zdjecie do podglądu
Zimowy krajobraz - kobieta ciągnie sanki. Obok niej w śniegu kroczy dziecko

Od 23 grudnia do 3 stycznia w szkołach nie ma zajęć ze względu na Święta Bożego Narodzenia. Od 4 do 17 stycznia 2021 potrwa okres ferii zimowych. Jest to termin, który obejmie wszystkich uczniów w całym kraju.

Minister Edukacji i Nauki - Przemysław Czarnek podpisał niedawno nowe rozporządzenie, którego treść stanowi zasady organizacji wypoczynku w czasie ferii zimowych. Zgodnie z nią może on odbywać się wyłącznie na terenie Polski.

Dopuszczalne są też półkolonie dla uczniów klas I–IV szkoły podstawowej lub klas szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne w zakresie odpowiadającym klasom I–IV szkoły podstawowej.

Rząd zezwolił także na opcję organizacji obozów szkoleniowych dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego oraz oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.

Organizować je mogą wyłącznie szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące szkoły lub placówki oraz stowarzyszenia i inne organizacje, w szczególności organizacje harcerskie.

Ferie, mimo zmienionej formuły stwarzają okazję do wypoczynku i nabrania sił do dalszej nauki. Dobrze byłoby jednak, żeby kolejne, przyszłoroczne odbyły się już po staremu.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 - 2030.

Komentarze