Siła w nas!

zdjecie do podglądu
Plakat promujący projekt Siła w nas!

Projekt Siła w nas! stanowi oddolną inicjatywę piętnastu poznańskich instytucji kultury.

Podstawowym celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na działania podejmowane przez poznańskie miejskie jednostki kulturalne w dobie pandemii koronawirusa. Instytucje te chcą pokazać, że mimo zamknięcia drzwi wciąż żyją, starają się utrzymać kontakt z odbiorcami i realizować ciekawe projekty, dopasowując je do zastanej pandemicznej rzeczywistości.

Instytucje biorące udział w projekcie chcą pokazać swoją solidarność i moc sprawczą. Każda z nich przez w trakcie pandemii zbudowała nowy program i stworzyła ścieżki komunikacji z odbiorcami.

W projekcie Siła w nas! Chodzi również o ożywienie miejskiej przestrzeni i wzmocnienie więzi międzyludzkich. Ma to się dokonać dzięki umieszczeniu na placu Wolności żywego i dodającego otuchy napisu Siła w nas!.

W wyniku inicjatywy Siła w nas! połączone zostaną oferty poznańskich  miejskich instytucji kultury. Placówki te chcą pokazać w jednym miejscu, jak wiele mają do zaoferowania Poznaniankom i Poznaniakom. Każda z nich przejmie na jeden dzień oficjalne profile Miasta na Instagramie oraz Facebooku - poczynając od dnia 3 stycznia 2021.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 - 2030.

Komentarze