Nie jestem z innej bajki

zdjecie do podglądu
Zdjęcie: Na tle kamienic poznańskiego Starego Rynku kuca owinięta w koc dziewczynka podlatuje do niej gołąb

Fundacja Wspierania Integracji Osób Niepełnosprawnych „Strefa Integracji” na płycie poznańskiego Starego Rynku prezentuje wystawę „Nie jestem z innej bajki”.

Pokazywane na wystawie zdjęcia wykonano w stolicy Wielkopolski. Można na nich rozpoznać doskonale znane wszystkim poznaniakom miejsca. Na fotografiach ujęte są one w inny, bajkowy sposób. Podobnie przedstawiono na nich osoby z zespołem Downa. W roli baśniowych bohaterów ludzie z niepełnosprawnością intelektualną wyglądają naprawdę pięknie i przekonująco. Mnie najbardziej podoba się zdjęcie przedstawiające dziewczynkę do której podlatuje gołąb. Zdjęcie wygląda naprawdę znakomicie i wydobywa z modelki całą siłę jej prawdziwe kobiecego piękna.

Wystawie towarzyszy przesłanie, które również do mnie trafia. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodziny powinny na równi z innymi brać udział w życiu miasta i mają do tego   pełne prawo.

Osoby z zespołem Downa są „z tej samej bajki, co reszta społeczeństwa” - mają takie same potrzeby, pragnienia i marzenia jak inni ludzie i też są piękne.

Wystawa na Starym Rynku będzie prezentowana do 15 września. Warto się na nią wybrać bo wrześniowe słońce jeszcze bardziej podkreśli bajkowy charakter zdjęć. Sam zastanawiam się czy w najbliższy weekend jeszcze raz nie wybrać się na Stary Rynek, do zobaczenia więc!

Komentarze